Mistrovství České Republiky 2023

10. ročník Mistrovství České republice ve freestyle scooteringu byl dechberoucí! Neskutečná atmosféra, neuvěřitelný progress všech jezdců a silná komunita starších jezdců. Je vidět, že freestyle scootering už dávno není sport pro malé děti.

Letos jsme poprvé přešli na online hodnotící systém, který používá světová federace kolečkových sportů World Skate (WS). S federací WS je Česká scooteringová asociace úzce spojená, díky čemuž se může česká reprezentace účastnit mezinárodních závodů. Rozhodčí si nový hodnotící systém velice pochvalovali. Jak se nám svěřil jeden z rozhodčích Daniel Fikeis: "Yes, Live Heats je pecka, harmonogram byl téměř dodržen (top), aplikace je přehledná a jednoduchá na používání. Head judge může jednoduše komunikovat s rozhodčími a dohlížet na správnost zapisování výsledků!".

Sám vítěz závodu Matěj Pekárek se k systému Live Heats vyjádřil takto: "V kvalifikaci byl systém live scoring, takže jsme hned věděli jak na tom jsme. Výsledky ve finále byly skryté, což u světových závodů moc není. Ale to nevadí, bylo to takové milé překvapení na závěr. Má to svoje pro i proti :)"

Letos jsme poprvé zařadili do doprovodného programu food zone pro návštěvníky. Pozvali jsme 5 lokálních food trucků, od každého trochu, aby si každý mohl vybrat. Výběrová káva z Putovní pražírny , pivo a limonády z pivovaru Hradecký Klenot, luxusní řemeslná zmrzlina Bellezza, focaccia sendviče z Bistra Kubar a masivní burgery z Pardubického Road cafe food truck. Kdo vyzkoušel některý ze stánků, liboval si jak na orgiích v Řecku! Je znát, když je jídlo připravené z kvalitních surovin a s nadšením!

Fun zone před parkem byla úctyhodná - dva Bigairbagy, trampolína a pump track od VSAxtreme ! Škoda jenom, že celou neděli pršelo a nedalo se skoro jezdit. Bohužel, počasí si nepředplatíme. Každopádně to byl jen doprovodný program, teď se podíváme na to hlavní: na samotný závod!

Jak vnímají závod ty největší hvězdy na světové freestyle scooter scéně?

David Šenkýř (2. místo): "Akce byla skvělá! V sobotu odjely juniorské kategorie, a všichni totálně zabili! Atmosféra na finále? Neskutečný hype! Akci jsem si moc užil, líbí se mi, že MČR spojuje celou freestyle komunitu a pushuje mladý jezdce k tomu, aby se zlepšovali. Food trucky a všechno jídlo tam bylo skvělý. Škoda jen, že na afterparty nepřišlo víc lidí."

Matěj Pekárek (vítěz): "MČR bylo neskutečný! Takovou atmosféru a podporu jsem snad na žádných závodech nezažil. Hlavně level ježdění byl úplně neskutečnej. Všichni sázeli šílené triky! Myslim si, že to bylo jedno z nejlepších MČR na kterých jsem byl!"

Richard Zelinka (světová jednička a jeden z rozhodčích): "Účast super, 160 jezdců, neskutečný! Je krásný vidět freestyle scootering růst. Level ježdění se posunul zase dál. Věřím, že se freestyle scootering díky World Skate dostane na olympiádu. Jsem moc rád, že Češi jezdí tak hybridně (park, technika, styl)."

Děkujeme klukům za jejich reakce, všem účastníkům za neskutečné výkony, divákům za hype, jaký jsme nikdy nikde nezažili a všem, kdo se podíleli na organizaci! Zatímco vstřebáváme zážitky, už chystáme 11. ročník na příští rok! Doufám, že jste si všichni užili závod jako my a těšíme se na další ročník!

Jakub

Výsledky kvalifikace Mistrovství České Republiky 2023

Ve finále MČR startuje za obě kategorie (junioři do 14ti let a junioři do 18ti let) 15 závodníků české národnosti + jezdci jiných národností. 4 startující za každou kategorii jsou nasazení ze závodů Rookie day.

Výsledky Kvalifikace | Kategorie: do 14 let

Výsledky Kvalifikace | Kategorie: do 18 let

Výsledky Kvalifikace | Kategorie: Masters

Výsledky finále Mistrovství České Republiky 2023

Výsledky Finále| Kategorie: do 9 let

Výsledky Finále| Kategorie: do 18 let

Výsledky Finále | Kategorie: do 14 let

Výsledky Finále| Kategorie: Masters

Výsledky Finále| Kategorie: Masters

Designed by www.frantisek.eu

© Copyright 2022 mcrscooter All Rights Reserved.